İnternet

Youtube’da Para Kazanma Nasıl Aktifleştirilir ?

Youtube insanların sürekli olarak video içeriği yükleyerek para kazandıkları bir platformdur. Bu platform içerisinde birçok video içeriği üretici , kendi zevklerine göre çektiği videolar sayesinde para kazanmaktadır. Eğer sizde bir Youtube kanalı açmak ve para kazanmak istiyorsanız bu makaledeki bilgileri uygulamalısınız .

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır ?

Youtube para kazanma sistemi reklam sistemi ile çalışır. Youtube sitesinde gözükmek üzere verilen reklamlara her tıklandığında kanalınız aracılığıyla para kazanırsınız. Eskiden para kazanmak için Youtube’da hiçbir şart bulunmazken şuan bazı şartlar bulunmakta. Youtube’da para kazanmayı aktifleştirmek için video içeriği üreticilerinin bu şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Youtube , gün geçtikçe para kazanmak için yüklenen gereksiz videolar ile dolduğundan dolayı böyle bir sınırlama mantıklı olarak görüldü ve bu sınırlama sayesinde kopya içerik üretenlerin biraz önüne geçilmiş olsa da gerçekten kaliteli videolar üreten insanlar için büyük bir engel oldu. Bunun nedeni ; şartları sağlayana kadar geçen süre çok uzun olabileceği için birçok kanal , içerik üretmeyi keserek boşuna emek vermiş duruma düşmeye başlamasıdır . Youtube aracılığı ile kazanılan para her zaman için içerik üreticisini heveslendirdiği için para kazanmadığı süreç çok zorlu geçebilmektedir.

Youtube’da Para Kazanmayı Aktifleştirmek

Eğer Youtube kanalınızda içerik üreterek para kazanmak istiyorsanız bir yıl içerisinde 4000 saat izlenme ve 1000 abone koşullarını sağlamanız gerekmektedir. 1000 abone sizin için çok sıkıntı olmayacaktır fakat 4000 saat sizi çok zorlayabilir. Bu koşulları sağlamak için ilk başta orta seviye bir sermaye ile reklam vererek kanalınızın büyüme hızını arttırabilir ve bu koşulları sağlayıp para kazanmayı açabilirsiniz.

Youtube Para Kazanma Şartları Nasıl Sağlanır?

1000 abone sınırı , insanları ikna beceriniz ve onlara hitap edişiniz ile kolayca aşılabilir. Birçok youtube kanalı gibi, izleyicilere onların ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak ve onlara bir şeyler katmak size abone olmalarını sağlayacaktır. Eğer video içinde çok fazla vurgulamadan abone olmayı hatırlatan hareketli görseller veya sözler kullanırsanız bunun da katkısı olacaktır.

Bir diğer unsur ise abone olmayı şart koşmaktır. Bunu da çekilişler ile sağlayabilirsiniz. Çekilişi kazanmak için abone olmalarını istediğinizde abone sayınız artacaktır ve videoyu bir sosyal medya platformunda paylaşmalarını istediğinizde ise kanalınıza daha fazla trafik çekmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu