Finans

Tron, Ağında Açık Bulana 10 Milyon Dolar Verecek

TRON, Son günlerde yaptığı çarpıcı açıklamalar ile ana ağındaki güncellemesi ile takipçilerinden tebrik aldı. TRX CEO’u Justin Sun ana ağından o kadar emin ki ağında açık bulan kişiyi büyük bir ödül vereceğini duyurdu. Daha dünkü açıklamasında Justin Sun’un ağda bir açık bulan kişiye 100.000 dolar para ödülü vereceği açıklamasında bulunmuştu bu para ödülü bile baya ses getiri iken yeni bir açıklama ile karşımıza geldi.

Resmi blog adresinde paylaşılan yayında Tron ağındaki ”teknik açıklıkları veya zayıf noktaları”  bulup ağı daha iyi hale getirmek için olduğunu bildirmekte. TRON, ağı 31 Mayıs 2018 tarihinde hizmete sunuldu ve Justin Sun bunu canlı olarak yayınladı. Justin Sun ekibinin proje için günde 12 saat ve haftada 6 gün çalıştıklarını belirtti.

Böyle bir projenin altı ay gibi kısa bir sürede bitmesi kusurları olabileçeği düşüncelerini akılara getirdi. Böle bir olasılığın olabileceği mevcut. Bu nedenle Justin Sun ana ağda herhangi bir kusur, eksiklik veya hata bulan kişiye para ödülü vereceğini açıkladı.

”Tüm geliştiricilere sesleniyorum. TRON main net’i şu anda GitHub’da sergileniyor. Bu ağda hata bulan herkese 100 bin dolara varan ödüller var. En iyi oyununuzu oynayın.”

Bu açıklamasından hemen bir gün sonra ise ödülü 10 milyon dolar‘a yükselttiğini açıkladı. Justin Sun Tron blockchain’inin güvenliğinden emin olmasının verdiği güven ile bu açıklamasında bulunuyor. Blog yayınında şu açıklaması yer alıyor:

”Potansiyel açıklar hakkında önemli bir keşif yaptıysanız lütfen bizimle iletişime geçin ve mümkün olan en kısa sürede Tron Hata Ödül Programına katılın ki biz de sizi cömertçe ödüllendirelim!”

Piyasada şok etkisi yapan bu açıklama ile birlikte Tron’un bu parayı cidden kaybedip kaybetmeyeçeği sorularını akıllara getirdi. Son zamanlarda saldırıların sık sık yaşandığı günlerde Tron’un ağına ne kadar güvendiğini göstergesi. 

Önümüzdeki zamana zarfında Tron’un saldırıya maruz kalacak mı yada her hangi bir açık bulunacak mı hep beraber göreceğiz. Fakat şu anda Justin Sun’ın kendinden çok emin olduğu görülmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu