Oyun

The Witcher 3: Wild Hunt

Öncelikle merhabalar başlıkta da görmüş olduğunuz gibi bugünkü konumuz The Witcher 3: Wild Hunt. İkinci oyununu sevmeme rağmen bu oyunu daha yeni oynayabilme şansı buldum. Bana kalırsa oyun güzel fakat abartıldığı kadar güzel mi gelin birlikte bakalım;

1-Witcher Sense 

Oyunun en kötü yanı şüphesiz ki witcher sense olayına çok fazla zorlaması aynı özellik The Witcher 2 oyununda da vardı fakat sizi kullanmaya bu kadar zorlamıyordu. İsterseniz bu özelliği hiç kullanmadan görevleri tamamlayabiliyordunuz. Keşke bu oyunda da böyle bir seçeneğimiz bulunsaydı.                                                           

2-Geralt’ın sesi

Evet, doğru duydunuz tam olarak Geralt’ın sesinden şikayetçiyim. Aslında ana kahraman için çok güzel bir ses tonu ama uzun soluklu bol diyaloglu bir oyunda gerçekten bir süre sonra çok bayıyor ve bağzı duyguları tam olarak size geçiremiyor. Mesela bir bölümde gerçekten dramatik bir durumla karşı karşıya kalıyoruz ve Geralt’ın suratından üzgün olduğunu anlayabiliyoruz ama ses tonunda hiçbir değişiklik olmuyor ve bu da sahneden etkilenmemi azaltıyor.                                            

3-Roach

En başında Witcher’da at sürebileceğimizi duyunca zamanında çok heyecanlanmıştım. Çünkü ikinci oyunun bana kalırsa en büyük eksiği binebileceğimiz hiç bir şeyin olmamasıydı. Fakat keşke heyecanlanmasaydım, atın sürüşü zordu ama alışılıyordu bir süre sonra fakat at ile savaşa girmek gerçekten imkansızdı hayatım boyunca hiç bir oyunda bu kadar zorlanmamıştım desem yeridir.

4-Boş Açık Dünya

Oyunun bu yanını hiç anlayamadım açık dünyası çok boştu sanki, oyunun en başında çok güzel görünen çevre bile bir süre sonra gerçekten çok sıkıyor. Ben oyunlarda fast travel kullanmayı pek seven biri değilim genellikle yol üstünde bir şeyler öldüre öldüre giderim ama bu oyunda böyle bir şey yapamıyorsunuz çünkü etrafta öldürebileceğiniz pek de bir şey yok zaten.

5-Yan Görevler

Oyunda o kadar çok yan görev var ki bir süre sonra ana görevinizi unutabiliyorsunuz ve bu yan görevlerin bağzıları hemen biterken bağzıları saatler sürüyor. Tamam hikayeler çok güzel ama saatler süren bir yan görev oynamak ister misiniz bilmiyorum.

Şimdilik aklıma beş madde geldi umarım bu hataları diğer oyunlarında yapmazlar. Cd Projekt Red gerçekten yaptığı işin hakkını vermeye çalışan ender firmalardan biri umarım Cyberpunk 2077 ile ilgili bu tarz bir şey yazamam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu