İş Fikirleri

Seyahat Ederken Gelir Elde Etmenin Yolları

Festivallere Katılın

Seyahatiniz sırasında uluslararası düzenlenen festivallerde hem eğlenip hem de para kazanmanız yolları var. Her sene kapılarını milyonlara açan bu etkinliklerde kolay işlerle kazanç elde edebilirsiniz. Yeni yerler keşfederken hem oradaki insanlarla kaynaşmanız kolaylaşacak hem de seyahatinize destek olabileceksiniz. Şuan da bile Amerika, İngiltere, Kanada ve Avrupa gibi yerlerde yapılan festivallerde çeşitli görevler edinerek kazanç elde edebilirsiniz. 

Fotoğraf Satın

Hem gezip hem de para kazanmak için iyi olduğunuz işi istediğiniz yerden yaparak seyahatinizi kolaylaştırabilirsiniz. Fotoğraf becerilerinizi, sanat gücünüzü ve makinenizi kullanın. Gezdiğiniz yerlerde çektiğiniz fotoğrafları internet üzerinden satın. Shutterstock, Istock, Pexels gibi herkesin kullandığı siteler üzerinden satış yapabilirsiniz. Bu fotoğraf adresleri yaptığınız satış için sizden küçük bir pay alsa da elde ettiğiniz geliri çok etkilemeyecektir. 

Yabancı Dil

Önceden öğrenmiş olduğunuz yabancı dilinizi satabilirsiniz. Gittiğiniz ülkenin konuşulan diline göre öğrenmiş olduğunuz dili paraya dönüştürün. Bulunduğunuz yerin dilini bilmeyen yabancılara çevirmenlik yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Seyahatiniz sırasında bilgisayarınızdan yabancı dilinizle metin çevirisi, altyazı veya rehberlik yaparak oturduğunuz yerden kazanç elde etmenizde mümkün. 

Gönüllü Projeler

Seyahat sırasında para kazanmak istiyorsanız bu seçenekte tercih edebileceğiniz bir iş olacaktır. Dünya’nın dört bir yanında oluşturulan gönüllü sosyal projeler katılım sağlayıp kazanç elde edebileceğiniz bir iş olacaktır. Gittiğiniz ülkenin hem dilini öğrenirsiniz hem orada bulunan kültüre alışırsınız hem de orada bulunan geleneklere daha kolay ayak uydurursunuz. Araştırarak bulabileceğiniz bu  farklı projelere AGH olarak da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Work and Travel

Bu programları birçok yerde duyup görmüşsünüzdür. Daha çok Amerika’da yaygın olan bu program hem çalışıp hem de okumak isteyen öğrenciler için birebir. Yaşam deneyiminizi arttırmak için elde edebileceğiniz bu fırsatla beraber gezerken öğrenmek en kolay yol. 

Staj Alanları

Gittiğiniz ülkede okurken aynı zamanda geçimizi sağlayabilmenize ve okuduğunuz bölümü öğrenmeniz için birebir. Kendinize yaşadığınız bölgede bir staj rotası çıkarın. Genellikle bu staj programı yazları daha çok tercih edilir. Yurtdışındaki çoğu şirkette yapacak olduğunuz stajlardan gelir elde edebilir ve geçim kaynağınızı arttırabilirsiniz. 

Yeteneklerinizi Gösterin

Yeteneğiniz olan herhangi bir işi sokakta sergileyerek kazanç elde edebilirsiniz. Müzik ve dans gibi insanlar tarafından ilgi çekecek işler yaptığınızda para kazanmanızda mümkün olacaktır. Özellikle bu iş için Avrupa ülkelerinde sıkça karşılaşılan yetenek dalları bulunuyor. Bu iş içerisinde canlı heykel, jonglörlük ve dansçılar iyi kazananlar arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu