İnternet

PayPal Nedir, Nasıl Kullanılır?

Paypal; internet ağları üzerinden gerçekleştirilmekte olan alışveriş işlemleri sırasında ödeme süreçlerinin; hızlı, güvenli ve pratik bir şekilde sürdürülmesini sağlamakta olan bir sistemdir. Sistem dâhilinde gerçekleştirilmekte olan ödeme süreçleri içerisinde herhangi bir kredi kartı ya da banka kartına ve bilgilerine gereksinim duyulmaz. Para transferleri için ihtiyaç duyulmakta olan tek bilgi hedef kişin e-posta adresidir. Sanal ortamlar üzerinde sağlanmakta olan bu tür işlemler zarfında; anlaşmalı olan iş yerleri ve kurumlara ödeme gerçekleştirebilmek mümkün kılınmıştır.

Paypal’ a Neden İhtiyaç Duyarız?

Paypal gibi ödeme sistemlerine duyulan ihtiyaç e-ticaret algısında meydana gelmekte olan dev atılımlardan kaynaklanmaktadır. Bilhassa geride bırakmış olduğumuz son 4 senenin; internet üzerinden gerçekleştirilmekte olan alışverişler için oldukça aktif bir süreç olarak geçmiş olduğunu belirtebiliriz. Evden çıkmadan, mağaza mağaza dolaşmadan, onlarca ürünü inceleyip satın alabilme fikri; en büyük problemi zaman olan günümüz insanı için oldukça cazip bir fikir. Dolayısıyla hızla yaygınlaşıp, başlı başına bir sektör haline gelmesine şaşırmak yersiz.

Buraya kadar e-ticaret algısında her şey güzel ve pürüzsüz. Fakat gerçek elbette ki tamamen berrak değil. İnternet üzerinden alışveriş yapmak demek; kartınıza ait olan pek çok kişisel bilgiyi güvenirliğinden emin olmadığınız onlarca sistem ile paylaşmak anlamına geliyor. Bu amaçla kurulan siteler, oluşturulan programlar; kart güvenliğinizi tehlike çemberine alıyor.

Paypal sistemine duyduğumuz ihtiyaç ise bu noktada beliriyor. Herhangi bir kart bilgisi ya da şifresi talep edilmeden yalnızca e-posta adresiniz ile alışveriş yaparak, ödeme gerçekleştirebilme imkânına sahip olabileceğiniz bu sistem; hızlı, güvenli ve pratik alışverişin kapılarını aralıyor.

Paypal Üyelik İşlemleri

Bireysel ve ticari olmak üzere iki farklı nitelikte hesap türünü bünyesinde barındırmakta olan Paypal sistemi; üyelik işlemi sırasında öncelikli olarak hesabınızı ne şekilde kullanacağınız sorar. Online olarak satış işlemleri gerçekleştirmek için bir hesap açmaktaysanız Ticari Hesap, online olarak alışveriş işlemleri gerçekleştirecekseniz Bireysel Hesap butonunu tıklayınız.

Üyeliğinizin ardından ödemelerinizi gerçekleştirmekte olduğunuz kredi kartı ya da banka kartınızı oluşturmuş olduğunuz Paypal hesabınızla ilişkilendirmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu