Genel

Konyaspor 99 yaşında

Konyaspor Kulübü Lideri Fatih Özgökçen, 99’uncu kuruluş yıl dönümünü kutladıkları yeşil-beyazlı grubun, daha büyük muvaffakiyetler elde etmesi için bütün güçleriyle çalışacaklarını söyledi.
Özgökçen, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Konyaspor’un birinci kere Konya Gençlerbirliği ismiyle vücut eğitimi öğretmeni Süreyya Rıfat Ege ile arkadaşlarının büyük çabalarıyla 22 Haziran 1922 tarihinde kurulduğunu hatırlattı.
Konyaspor’un bugüne kadar çeşitli badireler atlatarak varlığını sürdürdüğünün altını çizen Özgökçen, “1965’te profesyonel liglerde yer alan grubumuz, 1981 yılında Konya İdmanyurdu ile birleşerek bugünlere kadar gelmiştir.” sözlerini kullandı.
Özgökçen, yeşil-beyazlı kulübün bu sürece kolay gelmediğini belirterek, başlangıçtan bugüne kulüpte vazife alan yönetici, futbolcu ve taraftarların kadrosu yaşatmak, ayakta tutmak ve ismini hafızalara kazımak için her türlü fedakarlığı gösterdiğini vurguladı.
Fatih Özgökçen, açıklamasında ayrıyeten şunları kaydetti:
“Hepimizin öncelikli misyonu kentimizin gözbebeği olan Konyasporumuzun çatısı altında toplanmak ve kulübümüzü sonsuza dek yaşatmak olmalıdır. Türk futbolu sancılı ve sıkıntı bir periyottan geçmektedir. Kulübümüz için de tıpkı durum kelam bahsidir. Lakin güç birliği yaparak, kenetlenerek, ekibimize daha çok sahip çıkarak bugünleri atlatacağımıza ve çok daha büyük başarılara imza atacağımıza olan inancımız tamdır. Türkiye’nin en esaslı ve en büyük spor kulüplerinden biri olan Konyasporumuz bugün prestijiyle 99 yılı geride bıraktı. Dileğimiz ve maksadımız odur ki; sonsuza dek yaşasın, sonsuza dek var olsun Konyaspor… Bu his ve niyetlerle, başta kurucu Liderimiz Süreyya Rıfat Ege olmak üzere, ebediyete irtihal eden liderlerimizi, yöneticilerimizi, oyuncularımızı ve taraftarlarımızı rahmetle anıyor, Anadolu Kartalı Konyasporumuzun 99. yaş gününü en içten ve samimi hislerimle kutluyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu