Mobil

Katlanabilir Ekran Geliyor!

Tabletler, hayatımıza girdiği günden beri yaygın bir şekilde kullanılıyor. Birçok avantajı beraberinde getiren tabletler, kolayca taşınabildiği için sıkça tercih ediliyor. Teknoloji dünyasında heyecana neden olan gelişme ise katlanabilir tablet patenti konusu oldu.

İnovasyon çalışmaları konusunda dünyanın en önde gelen şirketlerinden biri olan Samsung, ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından da onaylanan yeni patentiyle dikkat çekiyor. Samsung, katlanabilir ekran patenti aldı ve böylece adeta geleceğe göz kırptı. Yeni patent ile belirli noktalardan katlanabilen OLED ekran yapısı hayatımıza girecek gibi görünüyor.

Esnek ekran patenti ile birlikte, tabletlerin belirli noktaları esnek bir şekilde üretilecek ve bu da katlamayı sağlayacak. Çok sayıda piksel dizisi taşıması beklenen bu sistem ile sadece tabletlerin değil TV’lerin de katlanabilir olması bekleniyor.

Tablet satışı konusunda büyük hedefler koyan Samsung, bu adım ile birlikte rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor. Esnek ekran sayesinde tablet ekranlarının katlanabilir olmasının yanı sıra son derece ilginç şekillerde üretim yapılması da beklenmektedir. Bakalım bu ürünler ne zaman hayatımıza girecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu