Sağlık

Islak Makyaj Nedir? Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

Yaz  aylarında ıslak makyaj modası, kadınların bir hayli ilgisini çekecek gibi duruyor. Kadını, hem kadınsı  hem de çekici gösteren ıslak makyaj, cilde kazandırdığı ekstra canlılık, tazelik ve ışıltı ile sizi harika gösterecek!

Peki ıslak makyaj nedir?
Islak makyaj, likit aydınlatıcıların ağırlıklı olarak kullanıldığı, görsel açıdan zengin bir makyaj türüdür.


Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?
Öncelikle ıslak makyajı yapmaya başlamadan önce renkli nemlendiriciler, sıvı olanları tercih edilmek üzere aydınlatıcı, ışıltılı bir far ve açık ile koyu renk tonlarında iki farklı allık.

Beş Adımda Islak Makyaj Nasıl Yaplır?


Renkli Nemlendiriciyi Uygulayın
  Islak makyaja başlamadan önce, renkli nemlendiricilerle cilt lekelerinizi kapatırken, cildinizdeki farklı tonları eşitleyecek ve cildinize doğal bir canlılık verin.

Likit Aydınlatıcı Uygulayın
Yüzünüzdeki ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeleri kullanacağınız likit aydınlatıcılarla belirgin hale getirmeniz gerekiyor.  Likit aydınlatıcılar da seçenek oldukça fazla,(krem, far, ve pudra şeklinde aydınlatıcılar mevcut). Cildinize uyanı tercih etmenizde yarar var. Likit aydınlatıcı uygulamasını, yüzünüzün kusursuz detaylarını vurgulayacak şekilde uygulayın.

Işıltılı Fara Geçin
Kullanacağınız ışıltılı farlarla göz makyajınızı ön plana çıkaracak, gözlerinizin daha parlak ve ışıl ışıl görünmesini sağlayacaksınız.

Allığı Uygulayın
İki ayrı tondaki allıkla yanaklarınıza aydınlatma ve gölgeleme yaparak elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirecek, doğal bronzluk sağlayacaksınız.

Şeffaf Rimel ve Ruju unutmayın!

Islak makyajda en güzel etkiyi şeffaf  rimel sağlıyor. Şeffaf rimel uygulayın ve dudak makyajınıza geçin. Dudak makyajınızda parlak bir ruj kullanmayı da unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu