Sosyal Medya

İnstagram’dan Website ve Blog’a Hit Çekme Yolları

Birçok website ve blog yeni aboneler kazanmak veya hit sayılarını arttırmak adına sosyal ağları kullanmaktadır. İnstagram da bu durum çok yaygın olmasa da takipçi kitlesi çok büyük olan sayfalar website ve bloglar’a ziyaretçi çekebilmektedir. Bu da o websitenin ziyaretçi sayısının artmasına, doğru orantılı olarak da reklamdan kazanacağı paranın artmasına yardımcı olmaktadır. Yani takipçi sayısı ve etkileşim oranı yüksek olan sayfalardan hit çekmek oldukça etkili ve faydalı bir yöntemdir.

Görselliğin ön planda olduğu sistemde başka platformlara ziyaretçi yönlendirmek de mümkündür. Hem website veya blog sayfanıza, hem de bunların sosyal ağlarına ziyaretçi çekebilirsiniz. İnstagram’da işletme hesabı açarak istatistikleri de görebilir ve bu doğrultuda planlama yapabilirsiniz.

İnstagram’dan Website’ye Hit Çekme

İşletme veya website sayfalarında ‘yazıyı okumak için yukarı kaydır’ şeklinde ibareler görmüş olabilirsiniz. Bir hikâye veya paylaşımda başka bir site veya platforma yönlendirme rahatlıkla yapılabilmektedir. İnstagram’dan website ve blog’a hit çekme yolları arasında en etkili yöntem ise dikkat çekici bir içeriği, ilgi çeken bir görselle paylaşmaktır. Bunu hikâye özelliği ile yerine getirmeniz mümkün. Çok rahat bir şekilde İnstagram’daki takipçilerinizi websitenize yönlendirebilir ve site hitinizi arttırabilirsiniz.

Ayrıca fotoğraf veya video paylaşımı yaptığınızda paylaşımların açıklama kısmına website veya blog linkinizi belirtmeniz de hem hit arttırmanıza hem de sitenizin backlink kazanmasına yardımcı olur.

İnstagram’dan Sitenize Ziyaretçi Çekme Yolları

İnstagram’dan website ve blog’a hit çekme yolları arasında diğer sayfalara reklam verme de yer almaktadır. Takipçi sayısı ve etkileşimi fazla olan sayfalarda hikâye yayınlayabilir ve hikâyeden kendi websitenize yönlendirme isteyebilirsiniz. Bu işlem için sayfa sahibine belli bir ücret ödemeniz gerekse de website ve blog hitinizi oldukça hızlı bir şekilde arttırmış olursunuz.

İnstagram hesabınızın açıklama kısmına website veya blog linkinizi verebilir, sayfanızı gören kişilerin bu linki de görmesini sağlayabilirsiniz. Dikkat çekici ve merak uyandırıcı bir biçimde link paylaşırsanız ziyaretçilerin buna tıklama oranı da artacaktır. İnstagram’dan websitenize hit çekmek istiyorsanız bahsedilen tüm yöntemleri düzenli bir biçimde uygulamaya özen göstermelisiniz. Popüler içeriklerin altına dikkat çekici yorumlar yapmalı, diğer üyelerin sayfanıza gelmesini sağlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu