Sağlık
Trend

Güzel ve Bakımlı Görünmenin Klasik Kuralları

Her kadın, günün her saatinde güzel, bakımlı, göz kamaştırıcı  ve hoş görünmeyi arzular. Hatta bunun kadınların tutkusu olduğunu söylemek de yanlış değil. Peki güzel, bir o kadar da zarif ve bakımlı görünmek için neler yapmak gerekir?


Kimbilir belki de aynada her sabah gördüğünüz simadan mutlu değilsiniz. Ya da çok da güzel olmadığınızı düşünüyorsunuz, ‘nasıl çekici  olabilirim?’ sorularını soruyorsunuz. O halde yalnız değilsiniz. Çünkü tüm kadınlar en azından hayatının bazı dönemlerinde bu tür duygu ve düşüncelere kapılabiliyor.


Her zaman güzel ve bakımlı nasıl olunur?


Önce kendime güven!
Öncelikle şunu hatırlatmakta fayda var  “Güzellik görecelidir.” Güzellik bir kavram olarak bireysel yorumlamaya açıktır. Kimine göre güzellik sarışın ve renkli gözlü olmaktır. Ama bir başkası için güzellik koyu ten, ince bel ve düzgün beden hatları ister.
Hatta dikkat ederseniz güzellik anlayışı sürekli biçimde değişikliğe uğrar. Moda, trendler, bize her zaman güzellik konusunda bir fikir verir ve güzellik ölçütlerini sürekli, yeni baştan yazar. O halde güzelliğin  tek bir standardı, şartı yok. Kalıp düşüncelerden kurtulun ve bakımlı olduğunuz sürece güzel görüneceğinizi unutmayın. Aynadaki görüntünüzü kabullenin ve onunla barışın.


Kusurları gizleyip, güzel taraflarınızı vurgulayın
Her zaman bakımlı ve hoş görünmenin altın kuralı: kusurlar kamufle edilirken, güzel taraflarımız vurgulanacak. Şimdi aynaya bakın, yüz hatlarınızda size itici gelen noktalara odaklanın.  Ve sonra hoşunuza giden, dikkat çeken hatlarınızla ilgilenin. Bundan sonra daha bakımlı görünmek için makyaj uygulamasında itici gördüğünüz noktaları kamufle ederken, güzel ve hoş çizgilerinizi ortaya çıkartmanız gerektiğini göz ardı etmeyin.  Giyim konusunda da aynı taktikle, vücudunuzda  kusurları kapatırken, güzel hat ve kıvrımlarınızı ortaya çıkartmanız gerektiğini her zaman hatırlayın.


Temiz Olun
Her zaman bakımlı görünmek istiyorsanız kıyafetlerinizden cildinize dek temiz olmanız gerekiyor. Yüzünüze uygun temizleme ürünleri ile her sabah cildinizi temizleyin, nemlendirerek güne ferah bir tenle başlayın.  Diş temizliğinin de ne kadar önemli olduğunu lütfen unutmayın. Diş bakımınızı yapın, ağız bakımınıza en az cildiniz kadar itina gösterin. Saçlarınız da her zaman temiz ve taranmış olmalıdır. Saç kırıklıkları oluştuğunda ve saçlarınızın kimyasal işlemlerle aşırı yıprandığı durumlarda saç bakımınızı uzman ellere bırakın ve gerektiğinde saç kesimi için kuaför koltuklarına lütfen oturun! Bunun yanından saçlarınız her zaman düzenli ve sağlıklı görünmeli. El ve vücut kreminizi biraz saçınıza sürerseniz elektriklenmesini engellersiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu