Sağlık

Günlük Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Günlük makyaj, adı üstünde gün içinde kullanmak için yapılan makyajdır. Bu nedenle kıyafetlerimizle uyumlu ve doğala yakın bir şekilde yapmamız bizi daha güzel gösterecektir. Spor giyindiğimiz bir günde simsiyah gözlerimiz ve kıpkırmızı dudaklarımız ne girdiğimiz ortama uyum sağlar, ne de kıyafetimize… O zaman ufak püf noktalarıyla günlük makyajımızı nasıl yapabiliriz bir göz atalım.

Öncelikle yüzünüze cilt tipinize uygun kreminizi sürün. Fondöten ya da pudra kullanıyorsanız çok ince bir tabaka halinde sürmelisiniz. Günlük makyajınız içinde gece makyajınız içinde gözünüzün altınıza aydınlatıcı sürebilirsiniz. Far olarak bej, krem ya da beyaz tonları tercih ederseniz gündüz makyajınız için aydınlık bir görünüm elde edersiniz. Gözünüzün üstüne ince bir şekilde kalem sürüp fırça yardımıyla dağıtabilirsiniz. Seçeceğiniz renk göz renginizle uyumlu bir renk olmalı. İnce şerit halince sürebileceğiniz eyeliner da oldukça güzel duracaktır. Alt kirpiklerinizin diplerine noktalar halinde kalem sürüp fırça yadımıyla dağıtabilirsiniz. Hem dumanlı hem de doğal görünecektir. Yoğun bakışlar için siyah, doğal bakışlar için kahverengi rimel sürün. Yanaklarınız için şeftali tonlarını ya da bronz renkleri tercih edebilirsiniz. Dudağınıza da toz pembe, bej rengi parlatıcılar sürebilirsiniz. Böylece hem nemlenmesini sağlayacak hem de doğal bir görünüm elde edeceksiniz.

Dışarı çıkmadan önce çiçek esanslı parfümler kullanabilirsiniz. Bu kokular bahar için çok ideal. Ellerinizi koruyacak nemlendiricinizi de sürmeyi sakın ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu