İncelemeOyun

Friday the 13th: The Game Oyununu İnceliyoruz

Friday the 13th: The Game oyunun konusu aslında bir filmden alıntı bu film türkçeye 13.Cuma olarak geçmiş katilini pek çok internet sitesinde dahi görebileceğiniz bir korku filmi tabiki oyunda bu korku temasından vazgeçmeden aynen oyuna taşıyor. Geçen sene kapalı betada olan oyun bu sene çıkışını gerçekleştirdi ve kısa sürede hak ettiği en çok satanlar listesine oturdu. Peki bu Friday the 13th: The Game de ne varda en üst sıralara bu kadar kolayca oturdu ? 

Orta Seviye Grafik Ama Korku Dolu Bir Oynanış

Tek bir cümlede toplayabilecek olsaydık alt başlıkta olduğu gibi olurdu heralde. Grafikler kesinlikle öyle ahım şahım bir yapım değil. Hatta şimdiki pek çok oyuna göre ortalama altı bile diyebiliriz ama oyunun yaşattığı korku atmosferi ve heyecan diğer pek çok oyuna taş çıkarabilir. Katilin öldürme sahnelerinde bile pek çok farklı öldürme şekli mevcut. Bir kere o vahşet dolu görüntüyü gördükten sonra 2.kez oynadığınızda ölmemek için verdiğiniz savaş sanki gerçekten kaçıyormuşcasına bir ortam yaratıyor insana. Özelliklede ölümsüz, ışınlanabilen ve çok hızlı bir katile karşı olunca…

Bütün Karakterler Filmden

Katil dahil bütün karakterler filmden alıntı karakterler. Hatta bu karakterlerin filmdeki kişilikleri bile oyun içinde etki ediyor. Örneğin filmden çok bağıran bir karakteri oynuyorsanız o karakter korktuğunda yada yaralandığında saklanmanız nerdeyse mümkün olmuyor. Katilin bu ölümsüzlüğü vs. bile filmden alınmış detaylardan oluşturulmuş bu katil hiçbir şekilde ölmüyor mu derseniz bir yolu var ama yapabilmesi nerdeyse mümkün değil.

Katilden Kaçabilmek İçin Birden Fazla Yöntemimiz Var

Katillerden kaçabilmek için bulabileceğiniz yöntemlerden birisi arabayı tamir etmek ve arabayla kaçmak haritada 2 tane araba var ve bu aralar yakıt anahtar gibi şeylere ihtiyaç duyuyor bu arabaları tamir ederek kaçabilirsiniz ama bir araba 4 kişi alırken diğeri 3 kişi kalır yani eğer daha fazlaysanız kalanlar hayla kurtulabilmek için başka bir yol bulmak zorunda. Diyelim 5 Arkadaş oynuyorsunuz ve 3 kişi kaçtılar ee biz 2 kişi ne yapalım o zaman ? Diğer 2 kaçış yöntemi ise birisi polisi çağırmak polisi çağırdığınızdan 5 dakika sonra polis geliyor ve güvenle haritayı terk ederseniz yaşıyorsunuz diğer bir yöntem ise tekneyi kullanmak ama uyarayım katillerin türleri var ve emin olun ki suda tekneyle yarışabilecek bir katil türüde mevcut… 

Friday the 13th: The Game 10 Üzerinden 8.6 Alıyor

Orta seviye grafikleri ve kolay oynanışı ile 10 Üzerinden 8.6 verdiğimiz oyunda düşük not bırakma sebebim bir yerden sonra oyunun tekrar ediyor gibi gelebilecek olması 15-20 oyundan sonra oyunu çözüp yeni bir şey bulamayabilirsiniz ama bu hissi yaşamamanız içinde oyunda seviye sistemi mevcut ve ben sürekli gelişeceğini düşünüyorum şimdilik şuan hakettiği puanı vermek en doğrusu olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu