Sosyal Medya

Facebook Messenger’ın İlk Oyunu Sunuldu!

Facebook şirketinin mesajlaşma uygulaması olan Messenger uygulaması arkadaşlarınız ile yapmış olduğunuz sohbetlere bir de çeşitli oyun deneyimi koyma kararı alıp bunu da hızlıca uygulamak istiyorlar. Facebook Messenger uygulamasında nelere müsaade ediyor? Facebook bu güne kadar uygulama olarak sadece GIF veya ses efekti gibi içerik odaklı olan uygulamalara müsaade etmekte idi. Oyuna ise çok yakın olmakta olan örnek ise kendinize bir avatar çizgi karakter seçebiliyor ve bununla birlikte video gönderebiliyordunuz. 

Facebook, Kullanıcılara Çeşitli Deneyimler Sunmak İstiyor!

Facebook teknoloji devi şirketin Messenger uygulamasını piyasaya sunmadan öncesinde test sonuçları iyi olursa birçok ekstra imkanlar ve oyunlar ile kullanıcılara çeşitli deneyimler sağlamak istediğini bildirmişti. Oyun Messenger’da nasıl çalışacak? Ayrıca şu an Messenger içerisinde entegre edilebilecek bir oyunun nasıl olacağı konusunda düşüncülere sahiptirler.

Facebook Şirketi Messenger’ı Geliştiricilere Sundu!

En son yapılmış olan bir açıklama neticesinde Facebook yetkilileri, Messenger platformunun sadece çeşitli içeriklerin üretimine yönelmiş olan birçok uygulamalar için elverişli olabileceğini düşünmektedir. Bu konuda ise yerinde saymak istemeyen ve sürekli geliştirmeler yapmak isteyen şirket, F8 konferansında Messenger platformunu çeşitli geliştiriciler için açık bir hale getirerek insanların ne gibi işlevler yapacağını görmek istemektedirler. Facebook Messenger’da ilk hangi oyun yayınlandı? Messengerın ilk olarak gerçek oyunu diyebileceğimiz Doodle Draw, iOS ve Android platformları için bizlere sunulmuş ve bir ara Draw Something isimli oyunu oynamış olan birçok kişinin bildiği bir oyundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu