Sağlık

Evde Manikür Yapımının İncelikleri

Güzellik, geniş gir kavramdır. Her ne kadar güzellik denildiğinde ilk akla gelen yüz güzelliği de olsa; saç ve tırnak bakımı  da yüz güzelliği kadar önemlidir. Eller, gün içinde çok sık kullandığımız için dikkat çekerler ve dolayısıyla da bakımlı bir görünümü hak ederler.


Estetik ve daha iyi tırnaklara sahip olmak için kuaförlere ya da güzellik salonlarına tonlarca para harcamanız gerekmiyor! Evde yapacağınız manikürün çok daha hijyenik olduğunu da unutmayın.


Bakımlı, hoş görünümlü ve güzel ellerle kendinizi gün içinde daha güzel hissetmek istemez misiniz! O zaman evde manikür yapımını öğrenin.

Doğal yollarla evde manikür nasıl yapılır?

Öncelikle evde manikür için gerekli malzemelerimizi hazırlayalım:

 -Kağıt Törpü (Kağıt törpü tercih etmelisiniz. Metal törpüler zararlıdır).
– Geniş bir kase (Cam tercih etmeniz önerilir).
– Et makası
– Pamuk ve bir çubuk (ahşap karıştırma çubuğu olabilir).


Evde Manikür Yapımı Nasıl Olur?
Tırnaklarınızı hazırlayın
Eğer tırnaklarınızda oje varsa öncelikle ojelerinizi çıkartmalısınız. Ellerinizi kurutarak, tırnaklarınızı eğer kısalacaksa düzgünce kesmeli ve törpülemelisiniz.
Burada törpüyü sanki  bir testere kullanır gibi değil, narin hareketlerle ve hep aynı yöne doğru uygulamalısınız.


Manikür suyunu hazırlayın
Elleriniz için hazırlayacağınız suyu bir kaba koyun. Manikür suyu için bir kaç çeşit vardır. En kolayı, ılık suya limon damlatabilirsiniz. Manikür suyuna zeytin yağı eklerseniz tırnaklarınızın ihtiyacı olan E vitaminin sağlar ve tırnaklarınızı besler.
Suyu hazırladıktan sonra işlem yapacağınız elinizi suyu yerleştirin ve 4-5 dakika bekletin ve yumuşamaya bırakın. Elleriniz ve tırnak etleriniz yumuşadıktan sonra tırnaklarınız maniküre hazır demektir.
 
Manikür işlemine geçin
Bir pamuk parçasını çubuğa sarın ve derilerini hafifce geriye itin. Fazla sert yaparsanız bu işlemi kanama olacaktır. Nazik olmaya özen gösterin ve makas ile kesin. Aynı şekilde makas ile keserken çok diplere girmemelisiniz çünkü kanama olacaktır. Ölü deriden kurtulma işlemi de tamamlandıktan sonra manikür işlemi bitmiş olacaktır.


 Manikür işlemi bittikten sonra cildinize uygun nemlendiricinizi bileklerden parmak uçlarına kadar uygulayın.  Kremleriniz kuruduktan sonra dilediğiniz oje ile manikürü tamamlanabilir. Oje sürürken tırnağın ortasından başlanmalı ve ilk kat kuruduktan sonra ikinci kat sürülmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu