Sağlık

Bunları Yaparak Daha Genç Görünmek Elinizde

Bayanlar hangi yaşlarda olursa olsun daha genç görünmek ister, hele birde 35 yaş üstü ise genç görünme isteği daha çok artmaktadır. Biz sizler için araştırdık, şimdi birkaç genç görünme hilesinden bahsedeceğiz.

Saçlar Uzun ve bakımsız saçlar olduğunuzdan daha yaşlı gösterir, bu nedenle saçlarınızın boyu omuz hizasında veya omuzdan 4 parmak yukarıda olmalıdır.  Kısa saçlar ile ana dökülen kakülleriniz yaşınızı en az 3 yıl geri çekecektir. Makyaj Makyaja rujla başlayalım. Kahverengi tonlarında olan rujları asla tercih etmeyin, biraz daha belirgin renkler veya dudak parlatıcıları kullanın. Kahve tonlarındaki ruj ile solmaya başlayan ten renginiz daha soluk görünerek yaşlı görünmenizi sağlayacaktır.

Toz allıklardan uzak durun, çünkü kurumaya başlayan cildinizi daha da kurutarak solgun gösterecektir. Krem tarzı far ve allık kullanmanız cildiniz için en iyisi olacaktır. Gözlerinizi belirgin hale getirin, gözlerinizi özellikle kirpiklerinizi kıvırarak belirginleştirmeniz daha genç görünmenizi sağlayacaktır.Kaşlar35 yaş üstünde iseniz kaşlarınızı fazla inceltmeyin, çünkü incecik görünen kaşlar göz kapaklarınızdaki sarkmayı ortaya çıkaracağı için sizi daha yaşlı gösterecektir. Dişler Daha temiz ve bakımlı dişlerle gülümser iseniz  en az 5 yaş genç görünürsünüz.

Duruş Her zaman dik durmayı tercih edin, bu sizi daha genç, daha çekici ve özgüvenli gösterecektir. Uyku İyi bir uyku gençlik iksiridir, gözlerinizin şişmemesi, göz altı morluklarınızın artmaması, cildinizin pörsük, çökük ve soluk görünmemesi  için uykunuzu iyi almaya çalışın. Düzenli uyku sizi genç ve dinç tutar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu